...aneb Co dělat, když máte 10 milionů

Jak může vypadat den
privátního bankéře


FUTURE
OF MONEY

6:30

BUDÍČEK

7:00

KÁVA

Kontroluji pracovní e-mail a čtu ekonomické zpravodajství – musím být připraven, až se mě klient zeptá, co si myslím o včerejším vývoji na trhu.

8:00

V KANCELÁŘI

Cestou do kanceláře projíždím a aktualizuji kalendář, reaguji na e-maily a zprávy. Měním si kravatu, kterou jsem si v autobuse polil svou druhou ranní kávou. Kravat mám v kanceláři několik, není představitelné, že bych se s klienty v kanceláři setkával jinak než v obleku.

9:00

PRVNÍ TELEFONÁT

Trhy včera mírně propadly. Uklidňuji prvního klienta, kterého vývoj vyděsil. Ne, není třeba, aby přesouval peníze, v dlouhodobém horizontu takové zakolísání ani nepozná.

10:00

PRVNÍ SCHŮZKA

Jednám s novým klientem. Musím být stoprocentně připravený, první dojem je důležitý – nepotřebuji něco prodat, nejdůležitější je být upřímný a začít budovat dlouhodobý vztah. Vzájemná důvěra s klientem je alfou a omegou mojí práce. I když opravdu důvěrný vztah vzniká mnohdy až po několika letech.

11:00

NA PŘÍJMU

Jsem na telefonu, posílám e-maily, plánuji. Sháním lístky pro klienta do Dejvického divadla.

12:00

RYCHLÝ OBĚD. A ČTVRTÉ KAFE.

13:00

RÁDCE

Klient mi posílá fotky obkladů do koupelen. Měl bych mu poradit, který se mu hodí do nového domu. Občas řeším i věci, které se netýkají financí, ale je to pro mě vyznamenání. Nefunguji jen jako bankéř, ale i jako přítel.

14:00

MÍTINK S PORADCI

Interní jednání v bance o různých řešeních, která našim klientům nabízíme.

15:00

PORTFOLIO

Připravuji podklady pro investiční portfolio nového klienta. Musím pečlivě zvážit jeho investiční apetit a zvolit strategii podle jeho individuálních požadavků.

16:00

NA CESTĚ

Klient potřebuje, abych se postaral o jeho nemocnou maminku a pomohl jí odeslat peníze. Beru převodní příkaz a vyrážím za ní. Není to rozhodně standardní služba, ale moje práce je i o nadstandardu. Cestou šestá káva.

17:00

GOLF

Samozřejmě s klienty. Při hře vyřešíme i dost osobních záležitostí.

19:00

VEČEŘE S PŘÍTELKYNÍ

Plánované kino už nestihneme… Volá klient, že do pátku potřebuje ve svém portfoliu najít volných 50 milionů na rozjezd nového projektu. Vyrážím za ním probrat to u vína. Moji klienti jsou často vytížení podnikatelé, volají někdy v naprosto „nevhodnou“ chvíli večer nebo o víkendu.

21:00

ŽEHLENÍ

Dostávám pořádně vynadáno za to kino. Postopadesáté se snažím přítelkyni vysvětlit, že i tohle patří k mojí práci. Na schůzce s klientem jsem koupil luxusní lahev vína, která mi to pomáhá trochu vyžehlit.

23:00

V POSTELI

Před spaním kontroluji e-maily, kalendář na zítra a aktuální vývoj.

ZPĚT NA NEVER LOSE MONEY