...aneb Co dělat, když máte 10 milionů

Bill Gates nebo Roman Abramovič aneb 9 + 1 luxusní destinace, kam míří superbohatí


JAK SI UŽÍT
VYDĚLANÉ
MILIONY

Strávili jste mnoho času tvrdou prací a teď nastal čas na užívání si jejích plodů? Pak se nechte inspirovat světovými podnikateli, ale i celebritami, a podívejte se na místa, které rádi navštěvují a mnohdy i vlastní.

Nabídka je pestrá, od zasněžených svahů až po písečné pláže Že nepůjde o žádné levné destinace je nadmíru jasné, na jednu noc si připravte minimálně jednotky tisíc dolarů. Dostanete ovšem prvotřídní servis, zaručené soukromí a když budete mít štěstí, dáte si drink na pláži třeba s Davidem Copperfieldem.

Předchozí

Další

1.

Předchozí

Další

Necker Island Richarda Bransona

Miliardář a zakladatel skupiny Virgin Richard Branson vlastní ostrov Necker na souostroví Panenských ostrovů spadající pod britskou nadvládu. Pozemek obklopený smaragdovým mořem o rozloze 74 akrů je vyhledávanou destinací bohatých a známých lidí. Konalo se zde mnoho opulentních svateb a narozeninových party včetně 40. narozenin herečky Meg Ryan.. Je to ale zároveň vhodné místo pro vychutnání si intimní atmosféry. Ubytování na ostrově má maximální kapacitu 28 hostů. Před třemi lety byl ale ostrov poničen hurikánem.

2.

Předchozí

Další

Musha Cay

Ostrov Musha Cay leží v oblasti jižních Baham a patří slavnému kouzelníkovi Davidu Copperfieldovi, stejně jako okolních pár ostrovů, které zaručují všem návštěvníkům dostatek soukromí. Kouzelník s uhrančivým pohledem nabízí ubytování v srdci tropického ráje o maximální kapacitě 24 osob v jeden čas. Ale pozor, ostrov si vždy objednáváte privátně - jen pro sebe či i své přátelé. Noc pro 12 osob vyjde na necelých 40 tisíc dolarů. Svou svatbu to před 13 lety měl například spoluzakladatel Googlu Sergej Brin. Na Musha Cay je přitom mnoho atrakcí, kromě drive-in divadla zde můžete zažít dobrodružství v podobě honby za pravým pokladem.

3.

Předchozí

Další

Marina di Portofino

Pokud raději volíte evropské destinace, častým cílem miliardářů a celebrit je dříve poklidné rybářské městečko Marina di Portofino nedaleko Janova. Malebná zátočina je přes sezónu útočištěm těch nejluxusnějších jacht brázdících středozemní moře. Potkat zde jste už mohli například režiséra Steven Spielberga, zpěvačku Rihannu nebo jachtu ruského miliardáře Andreje Mělnička za téměř deset miliard korun.

4.

Předchozí

Další

Svatý Bartoloměj

Kdybyste ale měli v oblibě jiného ruského oligarchu, pak se vypravte na Malé Antily na ostrov Svatého Bartoloměje, kde každým rokem kotví superjachta vlastníka fotbalového klubu Chelsea Romana Abramoviče. Ten zde má i své letní sídlo, které jej vyšlo na 90 milionů dolarů. V každém případě Svatý Bartoloměj každoročně obklopuje mnoho jacht nejzámožnějších lidí světa, kteří si zde dopřávají karibského klidu a služeb přímo jim šitých na míru. Mezi ně patří například zpěvačka Mariah Carey.

5.

Předchozí

Další

Fidži

Jedna z nejbohatších žen Spojených států se sice dle svých slov nejlépe cítí na zahradě svého domu, ani to ji ale nebrání v utrácení hromady dolarů za luxusní dovolenou. K jejím oblíbeným místům patří Tahiti. Tam už před dvěma lety strávila několik dní na superjachtě Rising Sun ve společnosti zpěváka Bruce Springsteena nebo manželů Obamových. Ještě předtím si ale užívala samoty na ostrově Fidži, kam každoročně jezdí mnoho skutečně movitých lidí kvůli klidnému moři, tropickému podnebí, spektakulárních pláží a v neposlední řadě i rozvinuté síti hotelů i služeb pro ty nejnáročnější.

6.

Předchozí

Další

Laucala Island

Nedaleko samotného ostrova Fidži se nachází ostrov Laucala Island, který dříve patřil bývalému vydavateli časopisu Forbes Malcolmu Forbesovi, po jeho smrti jej koupil rakouský miliardář a vlastník Redbullu Dietrich Mateschitz. Na ostrově je několik luxusních vil, jedna noc v nich stojí od 7 do 36 tisíc dolarů.

7.

Předchozí

Další

Skradin

Pro Čechy to rozhodně není exotická destinace, kam by se nemohli vydat, ovšem i chorvatské pobřeží si oblíbili zámožní lidé. A v tomto případě dokonce druhý nejbohatší muž světa Bill Gates. Toho můžete v letních měsících potkat v malebném historickém městečku Skrabin, stejně tak na ostrově Hvar, kam se často ze Skrabinu vydává.

8.

Předchozí

Další

Lanai

Bill Gates si ale samozřejmě dopřává i pro Čechy exotičtější destinace a jedním z příkladů je i havajský ostrov Lanai, kde už v roce 1994 si řekl se svou ženou Mellindou vzájemně “ano”. Ostrov v roce 2012 koupil další technologický miliardář, zakladatel Oraclu Larry Ellison. Ten koupil ostrov, na kterém se například nachází dva resorty luxusního hotelového řetězce Four Seasons za 300 milionů dolarů. Noc v tamním resortu “čtyř růží” vyjde minimálně na 1000 dolarů a mezi pravidelné návštěvníky patří Cindy Crawford nebo Will Smith.

9.

Předchozí

Další

Telluride

Pokud máte místo tepla raději mrazivé počasí a místo písečných pláží zasněžené svahy, zajeďte se podívat do městečka a lyžařského střediska Telluride v americkém Coloradu. Tamní lyžařský resort vlastní šéfka HP Meg Whitman, stejně jako býčí farmu a několik hektarů pozemků kolem tamních Alta Lakes. Oblast často navštěvuje například Tom Cruise, dříve i Ralph Lauren.

10.

Předchozí

Další

Vesmír

A chcete něco opravdu netradičního? Pak se zapište do pořadníků na vesmírné lety. Ty se dnes zdají být dostupnější než kdykoliv předtím i díky startupům pod křídly miliardářů jako je například Virgin Atlantic Richarda Bransona nebo SpaceX Elona Muska. Ten dokončuje testy vesmírné lodi Starship a podle dřívějších vyjádření by k prvním komerčním letům mělo dojít už v příštím roce. Zaletíte si na Měsíc, nebo na Mars?

Předchozí

Další